Marta i Tomek - sesja plenerowa na dachu

Marta i Tomek to bez wątpienia najweselsza para jaką spotkałem w tym sezonie. Przybywanie w ich otoczeniu to sama radość, bo są tak ciepłymi i kochanymi ludźmi jak mało kto. Uśmiech i domry humor nie opuszcza ich. Śmiałem się z nimi na pierwszym spotkaniu, na sesji przedślubnej, w dniu wesela, na sesji plenerowej, w czasie obrabiania zdjęć... za każdym razem kiedy na nich patrzę to robi się człowiekowi milej na sercu. Dlatego podstawowym założeniem sesji plenerowej było.. unikamy zamków, tęczy i kucyków. Wybraliśmy się na dach jednego z bloków na osiedlu. Z narażeniem życia wykonaliśmy część pierwszą zdjęć. Potem przenieśliśmy się na łąkę, aby wydobyć z Tomka ukryte na dnie jego duszy pokłady romantyzmu. Czy było ciężko? Nie, było zabawnie :)

Nie mogłem się oprzeć temu aby nie pokazać na końcu tych dwóch zdjęć. Myślę, że mnie nie zabije...

10 najpiękniejszych piosenek na pierwszy taniec

Rozmawiając z moimi parami zauważyłem, że pierwszy taniec to po przysiędze chyba najbardziej stresujący moment wesela. Zastanawiam się dlaczego? Tłumaczę zawsze, że to taniec jak każdy inny tyle, że pierwszy, że nie ma się co aż tak nakręcać i przejmować. Macie układ i obawiacie się pomyłki? Przecież nikt z gości nie ma pojęcia jak on wygląda i wierzcie mi nikt nie zauważy drobnej wpadki i cokolwiek by się stąło to i tak goście będą zachwyceni. No chyba że pani młoda wyleci przez okno albo zawiśnie na suficie. Jednak jest to mało prawdopodobne. Co zrobić aby taniec wypadł jak najlepiej, aby na zdjęciach wyglądał pięknie? Jeśli nie jesteście mistrzami parkietu i nie braliście udziału w "Tańcu z gwiazdami" proponuję wybrać piosenkę spokojną i krótką. Warto wyposażyć kilku gości w strzelające konfetti i poprosić aby wystrzelili w trakcie tańca. Taki efekty zawsze wyglądają na zdjęciach ładnie. Najważniejsze... pamiętajcie to nie spartakiada, nikt Was nie ocenia, to Wasz dzień i macie czuć się swobodnie i naturalnie, więc tańczcie spokojnie i na luzie. 

Poniżej lista moim zdaniem najlepszych piosenek nadających się na pierwszy taniec.

1 - Stand by me - B. E. King. Absolutny klasyk, wszyscy znają, wszyscy lubią, nie trzeba się zbytnio nagimnastykować. 

2 - Ed Sheeran – Thinking out loud. Nikt nie mówił, że piosenka na pierwszy taniec musi być stara, nowych pięknych przebojów jest mnóstwo, oto jeden z nich. 

3 - How Deep Is Your Love - Bee Gees. Cudowny tekst o miłości, zniewalające głosy trzech braci. To pewniak na piękny i romantyczny pierwszy taniec. 

4 - More Than Words - Extreme. Zespół, który na codzień grał muzykę ostrzejszą, nagrał piękny miłosny utwór, który doskonale nadaje się do tanecznego otwarcia wesela.

5 - Meghan Trainor – All about that bass. Jeśli nie jesteście parą lubiącą trzymac się za ręce i wpatrywać w księżyc to polecam tą piosenkę. Na luzie, z przymróżeniem oka, przebój poprzednich wakacji. 

6 - Cathedral Song - Tanita Tikaran. Coś dla tych, którzy nie przepadają za skomplikowanymi figurami, podrzutami innymi akrobacjami w tańcu. Słowem, można się przytulić i spokojnie pobujać. 

7 - I'll Stand By You - The Pretenders. Utwór sprawdził się na niejednym weselu. Wzruszający tekst, spokojny rytm i piękna melodia. Ładnie się do tego tańczy.

6 - I Want to Know What Love Is - Foreigner. Jeden z popularniejszych utworów wybieranych na pierwszy taniec. Płakały przy nim nasze mamy, płaczą i teraz wszystkie dziewczyny. 

7 - Dumka na dwa serca - Edyta Górniak i Mietek Szcześniak. Można i po polsku. Tą piosenkę będą nucić wszyscy goście, a Wy z pewnością będziecie wyglądać przy tej piosence cudownie i pięknie.

8 - Ellie Goulding – Love me like you do. Gorąca do granic możliwości piosenka, rozpali wszystkich, a szczególnie Was w czasie tańca. Gwarantuję, że taniec na zdjęciach ślubnych będzie wyglądał zjawiskowo.

9 - Wiosna - Organek. Zaskakujące, bo piosenka nie należy do romantycznych i spokojnych. Wręcz przeciwnie to wulkan energii. Pojawiła się w tym roku kilka razy i wszyscy byli zachwyceni. 

10 - Ray LaMontagne - You Are The Best Thing. Na koniec piosenka, która nie jest za bardzo spokojna, nie jest za bardzo szalona, ale jest cudowna, bo Ray śpiewa o miłości tak pięknie jak mało kto. 

Jeśli macie swoje inne typy pierwszej piosenki na wesele, proszę zostawcie informację lub linka w komentarzu. Przydadzą się dla innych. 

Ola i Leszek - sesja narzeczeńska w Opolu

Muszę się do czegoś przyznać. Bardzo, ale to bardzo lubię sesje narzeczeńskie. Uwielbiam podglądać przez mój aparat to jak lgniecie do siebie, jak się przyciągacie nawzajem. Ola i Leszek poznali pochodzą z dwóch końców Polski. Ola z trójmiasta, Leszek okolice Opola. Życie potrafi zaskakiwać. Na sesję narzeczeńską Ola przyjechała do Opola, ślubna ma się odbyć nad morzem. Spacerowaliśmy sobie leniwie zaliczając wszystkie ławki, murki i schody w niedzielny poranek po Opolu. Nic nas nie goniło, nikt na nas nie czekał, byli tylko oni, słońce i mój aparat. To była bardzo spokojna i ciepła sesja narzeczeńska.