candy bar

Candy bar – must have czy nowomoda?

Jeszcze kilka lat temu najważniejsza na weselu była dobra zabawa. Jednak z biegiem czasu stało się to bardziej wyzwaniem logistycznym i ambicjonalnym, ponieważ widać, że młodzi starają się prześcignąć w pomysłach na niezapomniane atrakcje weselne. Propozycji takich atrakcji jest całkiem sporo, a przykładem jednego z nich jest candy bar. Tylko czy faktycznie go potrzebujemy? A może jednak to zbędny dodatek? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury! 

Czym jest candy bar?

Candy bar – słodki stół większości z nas może się kojarzyć z okresem szkolnym, ale wystarczy poświęcić trochę czasu na zgłębienie zagadnienia, by dojść do wniosku, że w tym przypadku mamy do czynienia z elegancko udekorowanym stołem ze słodkościami. Najczęściej taki stół wzbudza zainteresowanie wśród dzieci, choć trzeba przyznać, że wśród dorosłych również nie brakuje osób, które chętnie próbują pyszności, które się na nim znalazły.

Najczęściej są to drobne deserki, muffinki, minigalaretki, rurki waflowe, czy makaroniki. Jednak na tym nie koniec, ponieważ w candy barze często pojawiają się też czekoladowe fontanny a wraz z nimi owoce, które można zanurzyć w strugach płynnej czekolady. W candy barze bardzo często wykorzystywane są też  cukierki, pianki, czy lizaki, a więc najpopularniejsze słodkości, które każdy z nas dobrze zna i lubi.

Candy bar a jego wykorzystanie

Tylko czy faktycznie potrzebujemy słodkiego stołu? A może jednak to moda, która jest nam zbędna? W naszej tradycji od zawsze ciasta i słodycze serwowane były na stołach, przy których usadzeni byli goście. Dlatego co niektórym wykorzystanie candy baru może wydać się zbędne, ponieważ to by oznaczało konieczność wędrówki po sali w celu zjedzenia czegoś słodkiego.

Jednak pamiętajmy, że wprowadzenie słodkiego stołu wcale nie oznacza, że nie można podać tradycyjnych ciast, a wymyślne słodki usytuować na specjalnie przygotowanym miejscu, zwłaszcza że candy bar niesie ze sobą wiele dobrego, szczególnie gdy na imprezie są fani słodkości.

Jeśli na przyjęciu weselnym pojawiają się dzieci, młodzież, czy dorośli, którzy kochają słodycze i tego dnia nie mają w planach liczenia kalorii, to zdecydowanie taka atrakcja może okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście stanie się tak wtedy, gdy będzie to odpowiednio zaaranżowany stół słodkości, czyli zgodny z motywem przewodnim wesela.

Więcej inspiracji znajdziecie na portalu ślubnym Udanewesele.pl