[vc_row][vc_column column_width_percent=”100″ align_horizontal=”align_center” overlay_alpha=”50″ gutter_size=”3″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/1″][vc_row_inner][vc_column_inner column_width_percent=”100″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/4″][vc_button button_color=”color-wvjs” radius=”btn-round” border_width=”0″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.foto-zibi.pl%2Fpolecam%2F|title:Polecam||”]Polecam[/vc_button][/vc_column_inner][vc_column_inner column_width_percent=”100″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/4″][vc_button button_color=”color-wvjs” radius=”btn-round” border_width=”0″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.foto-zibi.pl%2Fporadnik-slubny%2F|title:Poradniki||”]Poradniki[/vc_button][/vc_column_inner][vc_column_inner column_width_percent=”100″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/4″][vc_button button_color=”color-zsdf” radius=”btn-round” border_width=”0″ link=”|title:FAQ||”]FAQ[/vc_button][/vc_column_inner][vc_column_inner column_width_percent=”100″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/4″][vc_button button_color=”color-wvjs” radius=”btn-round” border_width=”0″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.foto-zibi.pl%2Falbumy%2F|title:Albumy%20%C5%9Blubne%20i%20dodatki||”]Albumy[/vc_button][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”100″ align_horizontal=”align_center” overlay_alpha=”50″ gutter_size=”3″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/1″][vc_row_inner][vc_column_inner column_width_percent=”100″ align_horizontal=”align_center” gutter_size=”2″ overlay_alpha=”50″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/2″][vc_custom_heading]

Oferta

[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Skąd jesteś? Gdzie fotografujesz? Mieszkamy w małym miasteczku Ozimek, pod Opolem, ale fotografuję wszędzie (choć nie zawsze) gdzie mogę dojechać autem, dlatego warto w mailu napisać, gdzie planujecie swój ślub i wesele (ciągnie mnie do pięknych miejsc, w których jeszcze nie byłem).

Czy możemy przygotować listę ujęć, jakie chcielibyśmy, abyś dla nas sfotografował? Istnieje taka niepisana lista ujęć w rodzaju „must have”, które obowiązkowo fotografuję, a należą do niej między innymi: wejście do kościoła, przysięga, tort, pierwszy taniec itd. Jeśli życzycie sobie jakieś specjalne ujęcia, to oczywiście proszę o taką informację. Jeśli tylko będzie sposobność i czas to na pewno postaram się je wykonać.

Do której godziny jesteś na weselu? Swoją pracę zaczynam najwcześniej o godzinie 8.00, a kończę zaraz po oczepinach lub jeśli ich nie ma to o 0:30.

Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia? Według umowy mam na to 60 dni roboczych, ale w praktyce wygląda to najczęściej tak, że po tygodniu dostajecie dostęp do swojego slideshow. Po kolejnych 2 tygodniach dostęp do galerii internetowej i projektu albumu, jeśli taki wybraliście. Warunkiem jest wykonania projektu albumu, jest wykonanie w tym czasie sesji plenerowej. Po akceptacji projektu i wyborze odbitek czekacie około 2 tygodni na pendrive, odbitki i album.

Ile zdjęć dostaniemy? W przypadku sesji narzeczeńskiej jest to minimum 30 zdjęć, sesji plenerowej 40 zdjęć, a reportażu 350 zdjęć. Jednak nie ograniczam się nigdy do tego i pary zawsze otrzymują ode mnie więcej zdjęć niż to co zapisane w umowie.

Czy obrabiasz wszystkie zdjęcia? Wszystkie zdjęcia, które otrzymacie ode mnie, będą obrobione, bez żadnego logo i w najlepszej możliwej jakości.

Galeria i slideshow czym to się różni? Galeria internetowa to około 80% zdjęć, jakie otrzymacie docelowo na pendrive dostępnych do przeglądanie w internecie. Dlaczego nie wszystkie? Bo wiem, że lubicie niespodzianki i z pewnością ucieszy Was zobaczyć w dniu odbioru albumu swoje dodatkowe zdjęcia. Sama galeria może być zabezpieczona hasłem, a jeśli nie jest, to umożliwia zablokowanie pobierania zdjęć przez przeglądających. Jest też opcja zamawiania odbitek przez gości, ale o tym opowiem Wam na spotkaniu.

Slideshow to skrót najważniejszych wydarzeń z dnia ślubu z podkładem muzycznym, trwający zazwyczaj ok. 4-5 minut.

Jakie albumy oferujesz? Standardowo proponuję fotoalbum w rozmiarze 30×30 cm. Są też opcje albumów dla rodziców. Przygotowałem specjalną stronę, gdzie będziecie mogli poczytać o tym, wybrać wzór okładki, materiał, z jakiego ma być wykonana oraz inne dodatkowe opcje. Nie musicie jednak decydować o tym dziś, bo macie na głowie teraz milion innych spraw. Gdy jednak będzie tak daleko, we wszystkim Wam pomogę i doradzę.

[/vc_column_text][vc_custom_heading]

Formalności

[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Ile czasu wcześnie musimy rezerwować termin wesela? Umowy podpisuję zazwyczaj rok przed ślubem, ale zdarza się, że para dzwoni 2 tygodnie przed ślubem. Warunkiem pełnej rezerwacji terminu jest podpisanie umowy oraz wpłacenie zadatku.

Czy możemy podpisać umowę i zarezerwować termin internetowo? Oczywiście. Jeśli jesteście zdecydowani wysyłam Wam na email listę pytań. Na ich podstawie przygotowuję projekt umowy, którą wysyłam Wam do zatwierdzenia. Umowa jest ważna w momencie wpłaty zadatku na wskazane w umowie konto bankowe.

Czy musimy się spotykać przed ślubem? Nie jest to warunek konieczny, ale fajnie jest się poznać osobiście. W fotografii bardzo ważne jest zaufanie, a każde kolejne spotkanie zbliża nas i dzięki temu zdjęcia wychodzą później o wiele naturalniej i ładniej. Jeśli jednak mieszkacie za granicą lub cierpicie na chroniczny brak czasu, to możemy z tego zrezygnować.

Ile wynosi zadatek i kiedy go płacimy? Zadatek to zawsze 500 zł. Wpłacacie go w dniu podpisania umowy lub przelewem w terminie do 7 dni od daty je podpisania. Numer konta znajduje się na umowie.

Kiedy płacimy za usługę (pomijając zadatek)? Pozostałą kwotę za usługę wpłacacie gotówką lub przelewem do dnia ślubu, lub w dniu śluby.

Jeśli się rozmyślimy, czy możemy odzyskać zadatek? Niestety nie ma takiej możliwości.

Czy przy reportażach wyjazdowych dochodzą jakieś dodatkowe koszty? Cena reportażu ślubnego zawiera dojazd na Wasze wesele na terenie całego kraju. Jedyny warunek w przypadku lokalizacji większych niż 200 km od Opola to zapewnienie noclegu.

Czy posiadasz zezwolenie kurii na fotografowanie w kościele? Tak, posiadam. Nie wyobrażam sobie pracy fotograf ślubnego bez niego.

Co w przypadku, kiedy coś Ci się stanie? W umowie jest zapis, że mogę zlecić wykonanie usługi innej osobie. Pragnę Was uspokoić i gwarantuję zastępstwo na równorzędnym poziomie. Nie ma możliwości, abyście w dniu ślubu zostali bez fotografa.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_width_percent=”100″ align_horizontal=”align_center” gutter_size=”2″ overlay_alpha=”50″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ width=”1/2″][vc_custom_heading]

Dzień Ślubu

[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Czy możemy liczyć na Twoją pomoc w wyborze: wizażystki, fryzjerki, florystki, DJ-a lub zespołu? Oczywiście! Mamy wieloletnie doświadczenie w branży ślubnej i jako fotograf współpracuję z ogromną ilością osób. Aby Wam pomóc możecie zajrzeć na stronę „Polecam” z listą dobrych i sprawdzonych fachowców.

Czy współpraca z kamerzystą będzie dla Ciebie problemem? Jeśli to profesjonaliści, to nie będzie problemu. Oni wiedzą jak nie przeszkadzać mi i odwrotnie. Gorzej, jeśli to amatorzy. Dlatego jeśli ma być też ekipa filmowa, proszę wcześniej o informację i kontakt do nich.

Czy wszyscy goście będą mieli zrobione zdjęcie? Na każdym weselu wykonuję zdjęcie grupowe i tam każdy z gości powinien być uwieczniony.  Do tego dochodzą Wasze zdjęcia z gośćmi i rodziną. To już zależy od Was czy chcecie mieć wszystkich czy wybierzecie i zaprosicie do zdjęć tylko wybranych.

Ile czasu zarezerwować na portrety z rodziną? To zależy tylko od Was i ilości gości, których zaprosicie do sesji. Im więcej gości, tym dłuższe zdjęcia. Czasem takie sesje potrafią trwać godzinę i więcej. Czasem goście zaczynają zaskakiwać swoją kreatywnością wymyślając kolejne ujęcia.

Czy rodzina i znajomi mogą robić zdjęcia? Takie mamy czasy, że wszyscy posiadacze telefonów i aparatów czują się jak zawodowi fotografowie, ale nie po to mnie wynajmujecie by ktoś inny robił Wam zdjęcia. O ile na sali nie jest to wielki problem, o tyle w kościele mogą przeszkadzać i narazić się na uwagi prowadzącego ceremonię księdza. Inna kwestia jest taka, że mało, kiedy zdjęcia gości trafiają do Was. Dlatego jeśli macie w rodzinie pasjonatów fotografów, spróbujcie ich przekonać, aby bawili się razem z Wami, a pracę fotografa zostawcie mi.

Czy możemy wykonać krótki plener w dniu ślubu? Oczywiście. Zawsze staram się porwać parę na krótką mini sesję w dniu wesela. Na takich zdjęciach wyglądacie całkiem inaczej, to są inne emocje. Taka sesja trwa od 15 do 30 minut, a potem … jesteście wolni i możecie pobyć chwilę sam na sam z sobą.

Co, jeśli będzie padać? Utarło się, że zawsze musi być słońce i najlepiej tęcza, ale dla mnie każda pogoda jest ładna i w każdej można zrobić ładne ujęcia.

[/vc_column_text][vc_custom_heading]

Sesja ślubna

[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Kiedy robisz sesję plenerową? Z sesją plenerową nie ma co zwlekać. Najlepiej zrobić ją w ciągu 2-3 tygodni od dnia ślubu. Dlaczego plener po ślubie? Nie trzeba martwić się o czas, o pobrudzenie sukni, jest większa swoboda i możliwość pojechania w kilka miejsc. Można też zaszaleć i pojechać nad morze lub nawet polecieć samolotem na rajskie wyspy.

Jak długo trwa i jak wygląda sesja plener? Jeśli plener robimy gdzieś „lokalnie”, to potrzebuję od półtorej godziny do 3 godzin. Jeśli umówimy się na odleglejsze miejsce, to doliczyć trzeba dojazd. Na samej sesji jestem cały czas z Wami i we wszystkim Wam pomagam. Nie lubię ustawianych sztywnych zdjęć, na których wyglądacie jak greccy bogowie. Jednak nie zostawiam Was samych sobie, tylko podpowiadam co macie zrobić, gdzie stanąć, gdzie usiąść i jak popatrzeć na siebie. A po krótkiej chwili większość par przejmuje inicjatywę i zdjęcia robią się same, a my tylko zmieniamy scenografię.

Czy musimy mieć pomysł na miejsce sesji plenerowej? Przed ślubem staram się Was wypytać, jak sobie takie zdjęcia wyobrażacie, czy może chodzi o wspólne pasje, czy o ładne widoki. Po tylu latach pracy mogę coś zasugerować i podpowiedzieć. Przygotowałem też specjalną stronę z listą polecanych miejsc plenerowych, z której możecie wybrać coś dla siebie.

Czy możemy się umówić na same zdjęcia plenerowe? Oczywiście tak. Jeśli mogę wykonać tylko zdjęcia plenerowe. Szczegóły znajdziecie w mojej ofercie.

Czy podczas sesji ślubnej może być obecny kamerzysta lub znajomi? Film z sesji ma zupełnie inną konwencję i charakterystykę pracy niż zdjęcia. Konsekwencją zaproszenia filmowca na plener jest jego dwukrotne wydłużenie. Podobnie ze znajomymi. Staramy się, aby zdjęcia plenerowe były jak najbardziej naturalne i spontaniczne, a obecność dodatkowych osób nie pomaga.

Nie jesteśmy fotogeniczni…Nie ma ludzi niefotogenicznych. Jeśli martwicie się na zapas tym, że zrobicie głupie miny lub wypadniecie sztucznie to zmartwię Was… nie pozwolę na to. Jestem z Wami po to, by pokazać Wasz dzień jak najpiękniej.

Czy muszę się czesać i malować na plener? Jeśli zdjęcia mają być piękne, to piękna musi być Pani Młoda. Dlatego lepiej jest się przygotować, pomalować i uczesać. Jeśli jest też możliwość, to polecam zorganizować również bukiet ślubny.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]