Czy warto mieć fotoalbum ślubny?

Czy warto inwestować we wspomnienia? To chyba jedna z lepszych inwestycji, jakie znam. Wspomnienia z podróży, wycieczek, ważnych wydarzeń takich jak narodziny dziecka czy ślub, to wszystko warto mieć na zdjęciach. Cudownie wraca się do tych chwili po latach. Technologie zmieniają się co kilka lat. Były płyty DVD, teraz są pendriv-y i chmury, ale co będzie za kilka lat? Tego nie wiemy. Ale możecie być pewni, że zdjęcia w formie papierowej przetrwają, a szczególnie w formie albumu. Albumu nie zgubicie, nie zniszczycie, nie zapomnicie o nim przy przeprowadzce. Będzie zawsze z Wami. Dlatego uważam, że nie ma co oszczędzać na takich pamiątkach. Pewnie ktoś powie, że jako fotograf ślubny chcę każdemu wcisnąć album. Pewnie tak, ale z doświadczenia wiem, że będziecie zadowoleni z takiej pamiątki. Pary po latach odzywają się i piszą, że dziś przy kawie oglądali po raz kolejny zdjęcia i byli niezwykle wzruszeni.

Inna kwestia to ilość zdjęć, jakie otrzymacie z swojego ślubu. Kiedyś w dobie aparatów analogowych pary otrzymywały odbitki z 3-4 rolki filmu, co dawało 100 do 150 zdjęć. Teraz często dostają 400-700 zdjęć. Wierzcie mi, że przeglądać to potrafią tylko Panny Młode i to nie jeden, ale wiele razy 🙂 Co, jednak jeśli zdjęcia będzie chciała oglądać mama albo babcia? Z pewnością dostanie oczopląsu po przejrzeniu 50 zdjęć. Jeśli jednak dacie jej do ręki album, w którym będą piękne zdjęcia najważniejszych momentów dnia ślubu, to założę się, że nie odłoży go na bok, tylko poogląda do końca.

Fotoalbum ślubny - nubuk

Pozwólcie, że przedstawię kilka ostatnich przykładowych realizacji dla moich par. Na początek jeden z popularniejszych materiałów “nubuk”. Przypomina trochę zamsz, jest miły w dotyku i prezentuje się bardzo elegancko. Jeśli dodamy do tego grawerowane imiona pary i datę ślubu na okładce to efekt “WOW” murowany. Na chwilę obecną dostępnych jest ponad 20 różnych kolorów, od pudrowego różu, przez odcienie szarości, zieleni i brązu, aż po czerń.

Fotoalbum ślubny - ekoskóra

Fotoalbumy ślubne z ekoskóy cieszą się chyba największym powodzeniem. Oryginalne, włoskie materiały skóropodobne wyróżniające się zarówno wysoką jakością, jak i bardzo bogatym wzornictwem. Ozdobne termoprzebarwialne reliefy, możliwość graweru laserowego z napisami bądź grafiką, wkładki z aluminium, złocenie i stemplowanie nadają niepowtarzalny i indywidualny charakter. Ilość kolorów jest niesamowita. Można wybrać praktycznie każdy kolor.

Fotoalbum ślubny - płótno

Naturalne, ekologiczne materiały bawełniane i lniane o strukturze płótna, w kilkudziesięciu kolorach. Możliwość hotstampingu oraz nadruku UV. Polecam, dla tych którzy cenią oryginalność i bardziej surowe klimaty.  Na płótnie doskonale prezentują się wytłoczenia i nadruki oraz co najważniejsze płótno jest niezwykle miłe w dotyku.

Fotoalbum ślubny - dodatki

Wzorów okładek, materiałów jest bardzo dużo. Bo nie pokazałem tutaj okładek drewnianych, pojawiły się również okładki papierowe, które wbrew pozorom prezentują się bardzo ładnie. Są okładki ze zdjęciem lub z wkładką z aluminium. Można zrobić wersję ze szklaną okładką, która robi ogromne wrażenie. Słowem, jest z czego wybierać. Choć moje ulubione to okładki skromne i proste z grawerowanymi imionami pary młodej. Dla tych, którzy chcą sprawić prezent swoim bliskim (rodzicom), są zestawy albumów 1 duży + 2 mniejsze lub 3 albumy tej samej wielkości.

Wybór okładki, materiału i całej reszty zostawiam Wam na po ślubie. Wiem, że przed ślubem macie na głowie całe mnóstwo innych spraw, więc po co dokładać jeszcze wybór między kolorami ecru a waniliowym. Jak już będziecie mieć za sobą całe to ślubne szaleństwo, to na spokojnie zajmiecie się wybieraniem, a ja postaram się jak zawsze pomóc Wam w tym. Jeszcze jedna sprawa. Jako że fotoalbum ślubny oglądać przez całe życie będziecie Wy i to Wam ma się on podobać, więc zanim dostaniecie go ode mnie w formie namacalnej otrzymacie wcześniej linka do projektu albumu. Siedząc przed komputerem, będziecie mogli przejrzeć go strona po stronie. Jeśli będziecie mieć uwagi np. by wymienić zdjęcie z sąsiadką na zdjęcie z dziadkiem, będziecie mogli to dopisać. Gdy wszystkie Wasze uwagi zostaną wdrożone, dostaniecie po raz kolejny do akceptacji projekt i jeśli będzie zgodnie z Waszymi oczekiwaniami, zamówię go dla Was.