Karolina i Adam

Błękitne niebo, białe balony i uśmiechnięta pani młoda-tak zaczął się ten dzień. W domu Karoliny czekały weselne ciastka i kawa, którym jak zawsze nie potrafię się oprzeć. Byś fotografem ślubnym to nie jest taka prosta sprawa. Na każdym kroku jakieś pokusy. Ale jak się jest w branży tyle lat to są na to sposoby. Nakłada się na talerz po jednym kawałku z każdego rodzaju i zajada ze smakiem. Tradycyjnie pierwsza zaczęła fryzjerka. Ciekawa sprawa, że ja mam problem zrobić córce dwa kucyki, nie wspominając o warkoczach, a one robią takie cuda. Po niej do akcji weszła malarka Ola. Spotykaliśmy się już nie raz na innych ślubach. Sprawnie i pięknie zajęła się makijażem.

Czy Pan Młody już wstał?

Takie pytanie przemknęło mi koło ucha, gdy Karolina przygotowywała się do ślubu. Pomyślałem, że podjadę i sprawdzę co u niego. Z domu Karoliny do domu Adama to odległość koło 50 km. Jednak dzień był piękny i po chwili byłem u niego. Choć gdy dojechałem na miejsce, zaczęły zbierać się ciemne chmury. Pan Młody powitał mnie wyspany i równie uśmiechnięty, jak jego przyszła żona. Z pomocą brata rozpoczęliśmy zdjęcia ślubne. Raz, dwa i koszula, spinki, mucha były na nim.

Suknia Pani Młodej

Zawsze pytam się, czy Pan Młody widział przed ślubem suknię. W większości wypadków okazuje się, że nie. Suknie ślubne są pilnie strzeżone i podobno czasem zamykane w specjalnych sejfach, strzeżonych przez uzbrojonych ochroniarzy. Fotograf ślubny ma ten przywilej, że może ją zobaczyć przed Panem Młodym. Może nawet zrobić piękne zdjęcia, bo tego wymaga fotografia ślubna. I za każdym razem zastanawiam się, jaka będzie suknia. Czy śnieżno biała? Czy écru, a może różowa? I za każdym razem jest niespodzianka. Bo każda Pani Młoda jest inna.

Jedziemy do kościoła

Gdy przed domem Karoliny zaczęła grać muzyka, wiadomo było, że zaraz pojawi się Adam. Zajechał pod dom i pewnym krokiem z bukietem pięknych kwiatów pomaszerował do środka. Rodzice pobłogosławili młodych i po chwili wszyscy pojechali do kościoła. Lubię, kiedy pary dbają o każdy szczegół wesela. Karolina i Adam przygotowali dla swoich gości specjalne śpiewniki, które leżały poukładane na ławkach w kościele. Wśród gości było mnóstwo dzieci, które zawsze dają o sobie znać w czasie mszy. Pewnego razu na jednym ze ślubów ksiądz podziękował im za hałasowanie, bo jak powiedział to jest modlitwa w ich wykonaniu. W tym dniu dzieciaki też było słychać i widać. Biegały, śpiewały i ziewały, a młodzi? Młodzi cieszyli się ogromnie. Widać też było, że przeżywają mocno ten dzień. Szczególnie wzruszająca była chwila, kiedy w czasie przysięgi głos zadrżał Panu Młodemu.

Wesele w Restauracji Markus – Kolonowskie

I kiedy przysięga już złożona, obrączki na palcach czas, aby to wszystko uczcić. Karolina i Adam na miejsce swojego wesela wybrali jedną z piękniejszych sal w okolicach Opola Restaurację Markus w Kolonowskim. W drzwiach tradycyjnie powitano ich chlebem i solą, a na sali czekał dla wszystkich gości szampan. Po życzeniach i bardzo smacznym obiedzie przyszedł czas na pierwszy taniec. Przez moment widać było, że trochę się denerwują, ale kiedy rozpoczęła się muzyka i zrobili pierwsze kroki, na ich twarzach zagościł uśmiech.

Tort weselny i zabawa do białego rana

Czy są na świecie ludzie, którzy nie lubię tortów? Pewnie tak, choć dla mnie to trudne do zrozumienia. Z tortem jak z sukienką ślubną, za każdym razem inny. Przyznam się, że na każdym weselu wyciągam na chwilę telefon i robię dla siebie ekstra zdjęcie do mojej małej kolekcji tortów ślubnych. Nie wiem też, czy wszyscy wiedzą, ale podobno kawałek tortu weselnego ma tylko jedną kalorię, dlatego nigdy sobie nie daruję spróbowania. Co jeszcze się działo? Oj długo by opowiadać. Oczywiście tańce, zabawy i pyszne jedzenie. Była niespodzianka-występ zespołu ludowego, a na koniec wszyscy goście puścili do nieba mnóstwo święcących czerwonych balonów.

Makijaż – Aleksandra Szwed Makeup Artist
Fryzura – Salon Elleven Opole
Florystka – Kwiaciarnia Kaprys
Kościół – Parafia św. Antoniego Pedewskiego w Dylakach
Sala weselna – Hotel i Restauracja Markus – Kolonowskie
Zespół weselny – Fun Music
Pokaz balonów – Czerwony Balon
Fotograf ślubny – Foto Zibi Studio