sesja ślubna

Gdzie zorganizować sesję ślubną?

Niemal każda para młoda decyduje się na wykonanie sesji ślubnej. Jest to niezwykła pamiątka po najważniejszym wydarzeniu w życiu. Największą trudność sprawia jednak wybór miejsca, w którym ma się odbyć taka sesja. W tym artykule znajdziecie inspiracje dotyczące miejsc na sesję ślubną.

Sesja ślubna w studiu, a może w domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu sesje ślubne były wykonywane zaraz po ceremonii w studiu fotograficznym. Zdjęcia z takiej sesji są oczywiście wspaniałą pamiątką, ale ograniczone są możliwości aranżacji wystroju. Alternatywą dla sesji studyjnej jest sesja w domu. To właśnie tam spędzacie swój wolny czas i umacnianie swoje uczucie. Jeśli macie piękny ogródek zdjęcia, fotograf może wykonać Wam też kilka zdjęć pod chmurką.  

Plenerowa sesja ślubna

Sesje ślubne w plenerze cieszą się ogromną popularnością. Co jest tego przyczyną? Zdjęcia na świeżym powietrzu prezentują się naturalnie i świeżo. Państwo młodzi czują się swobodniej niż podczas zdjęć w studiu fotograficznym. Nie ma też ograniczeń w związku z wyborem miejsca, a ujęcia można wykonać w kilku lokalizacjach. Piękne fotografie ślubne można wykonać w naturalnej scenerii. Jeśli poszukujecie idealnego miejsca na sesję plenerową, weźcie pod uwagę: – nadmorskie plaże,  – góry, – okolice jezior, rzek i stawów,  – lasy, łąki i parki,  – pola pełne kwiatów.  Nic nie stoi na przeszkodzie, by sesja plenerowa odbyła się w mieście. Urocze kamienice, industrialne fabryki czy nowoczesne budownictwo stanowią doskonałe tło dla rozkwitającej miłości.

Sesja we wnętrzu pałacu lub zamku

Jeśli marzy Wam się sesja rodem z bajki, to powinna odbyć się we wnętrzu pałacu lub zamku. W takich miejscach panuje magiczna atmosfera pełna tajemnic i namiętności. Świetnym pomysłem jest wybór miejsca otoczonego zielonymi terenami. Wtedy macie możliwość, by wykonać jednocześnie sesję w budynku oraz sesję w plenerze.

Sesja ślubna za granicą

Zagraniczna sesja ślubna wymaga nieco większego budżetu i przygotowań. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wykonanie sesji podczas podróży poślubnej. Dodatkowym kosztem w tym przypadku będzie tylko koszt transportu i noclegu dla fotografa. Nie możecie zapominać także o załatwieniu formalności. Przed zarezerwowaniem biletów i noclegów zorientujcie się, czy zdążycie wyrobić paszport, wizę lub inne niezbędne dokumenty. Miejsce wykonania sesji dobierzcie tak, byście czuli się w nim dobrze i swobodnie. Jeśli zależy Wam na komforcie podczas podróży i pobytu, zdecydujcie się na sesję w większym mieście.