O co pytać przy wyborze sali weselnej?

Dla wielu par wybór sali weselnej jest bardzo stresujące, ponieważ od ich decyzji zależy, czy przyjęcie będzie udane, czy też nie. Jednak warto wiedzieć, że istnieje kilka aspektów, o które warto zapytać, a wybór przebiegnie o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? O co pytać przy wyborze sali weselnej? Podpowiadamy!

Wielkość sali weselnej

Jeśli chcemy zapewnić wszystkim gościom odpowiednią ilość miejsca do zabawy, czy nawet do odpoczynku, to zawsze musimy dopytać o wielkość sali. W tym przypadku kryterium wyboru musimy oprzeć na optymalnej wielkości, czy sali, która nie będzie ani za mała, ani za duża. Jeśli postawimy na mniejszą salę, niż zaprosiliśmy gości, to niestety będzie za ciasno, a to nie przełoży się na komfort w czasie zabawy, ani też podczas odpoczynku przy stole, czy spożywaniu posiłków. Zbyt duże sale weselne również nie są dobrym wyborem, ponieważ ostatecznie nasza przestrzeń wyda się zbyt pusta, a to nie będzie dobrze wyglądać ani na zdjęciach, ani na filmie ślubnym.

Oświetlenie i nagłośnienie

Dobra sala weselna zapewnia też idealne oświetlenie, które można nie tylko dostosować do naszych oczekiwań, ale również takie, które ułatwi pracę kamerzyście i fotografowi. Przełoży się to oczywiście na piękną pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych i filmu. Nie sposób pominąć również nagłośnienia, ponieważ od akustyki sali zależy, czy nie będzie problemów z odsłuchem tego, co zagra DJ lub zespół weselny. Niestety zła akustyka nie zapewni nam dobrej zabawy i nawet najlepszy zespół tego nie naprawi, więc lepiej sprawdzić, jak to wszystko wygląda w praktyce.

Koszty talerzyka

organizacja wesela to też koszta. Wynajmując salę weselną, musimy liczyć się z tym, że koszty zawsze będą zależeć od ilości osób. Jeśli zatem mamy z góry określony budżet, to lepiej dopytać się, jaki jest koszt talerzyka w danym miejscu. Najczęściej niższych cen można spodziewać się poza aglomeracjami, więc warto mieć to na uwadze. Ważne, by nigdy nie szukać oszczędności w jakości jedzenia, ponieważ tylko na tym stracimy.