Organizacja ślubu i wesela we własnym ogrodzie

Z roku na rok coraz więcej osób rezygnuje z organizacji ślubu w renomowanych salach weselnych, a stawiają na uroczystości we własnym ogrodzie. Czy taki wybór jest słuszny? Czy faktycznie warto postawić na organizację ślubu i wesela we własnym ogrodzie? Jeśli tak, to jak zaplanować tego typu przedsięwzięcia? Odpowiadamy!

Czy organizacja ślubu i wesela we własnym ogrodzie to dobry pomysł?

Co niektórzy z nas mogą poddać w wątpliwość słuszność organizacji ślubu i wesela we własnym ogrodzie, ponieważ to na pewno odchodzi od tradycji, które zwykle staramy się kultywować. Jednak nie ma nic złego w tym, aby zorganizować swój dzień ślubu zgodnie z marzeniami. Warto również pamiętać, że organizacja tego typu przedsięwzięć we własnym ogrodzie niesie ze sobą wiele oszczędności, ponieważ nie musimy wydawać na salę weselną.

Zobacz ten piękny ślub zorganizowany we własnym ogrodzie: ślub w plenerze Łódź.

Jakby tego było mało, to duża wygoda dla nas, dla naszych bliskich i przyjaciół. Nasz adres każdy zna, więc nie będzie trudności z  dojazdem, a wszyscy podczas zabawy w ogrodzie mogą poczuć się wyjątkowo. Dlatego, jak dla nas, organizacja ślubu i wesele we własnym ogrodzie nie tylko jest warta rozważenia, ale również może realizacji.

ślub plenerowy w Łodzi

Jak zaplanować ślub i wesele we własnym ogrodzie?

Aby ślub i wesele w naszym ogrodzie skończył się zgodnie z marzeniami, warto poświęcić trochę czasu na organizację, jak również na dopełnienie formalności. W zależności, od tego, czy bierzemy ślub kościelny, czy cywilny, musimy nie tylko wyznaczyć datę ślubu, ale również wystąpić o pozwolenie na organizację uroczystości poza kościołem lub urzędem stanu cywilnego. Co więcej, musimy również sprawdzić, czy wymagane są jakieś pozwolenia na organizację hucznej imprezy na swojej posesji.

Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak zabrać się za przygotowania do samego dnia ślubu. Warto w ogrodzie stworzyć odpowiedni klimat, sięgnąć po dekoracje, które będą zgodne z motywem przewodnim dnia ślubu, jak również rozważyć wynajem namiotu z wyposażeniem. Dzięki temu przygotujemy się na każdą zmianę pogody, w tym również na deszcz, zbyt intensywne porywy wiatry, czy na upał. Warto pamiętać o wynajęciu profesjonalnego fotografa ślubnego takiego jak Luke Sezeck, który upamiętni wszystko należycie