wesele plenerowe w Folwarku Ruchenka

Organizacja wesela w plenerze

Na organizację wesela w plenerze decyduje się coraz więcej osób i nie powinno nas to dziwić, ponieważ pandemia sprawiła, że nasze oczekiwania bardzo się zmieniły. Jak w takim razie zmierzyć się z organizacją wesela w plenerze? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek.

Organizacja wesela w plenerze – od czego zacząć?

Na początek warto zastanowić się, jaki budżet planujemy przeznaczyć na ten cel, a także, ile gości chcemy zaprosić na swoje wydarzenie. Nie bez znaczenia pozostaje to, kiedy planujemy zorganizować wesele w plenerze.

Warto wziąć pod uwagę zmienną aurę w naszym kraju, jak również to, że zawsze wesele w plenerze będzie dobrym wyborem. Optymalny czas na organizację takiego przedsięwzięcia to okres wiosenno-letni oraz wczesna jesień, ponieważ wtedy warunki pogodowe są na tyle stabilne, by wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Gdzie zorganizować wesele w plenerze?

Pomysłów na organizację wesela w plenerze znajdzie się całkiem sporo. Na pewno świetnym miejscem może okazać się nasz ogród, zwłaszcza jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, ale na tym nie kończą się nasze pomysły, bo wesele możemy zorganizować również w wielu innych miejscach. Wesele nad brzegiem jeziora, wesele na plaży, czy nawet wesele w ogrodzie botanicznym to kilka przykładów. Równie dobrze możemy postawić na wesele w zajeździe. Im będzie miał więcej zieleni, tym lepiej.

Organizujemy wesele w plenerze – o czym jeszcze pamiętać?

Na pewno warto przygotować się na każdą pogodę – deszcz, wiatr, jak upał. Odpowiednie zabezpieczenie przed każdą zmianą aury zapewni nam namiot weselny. Dlatego, niezależnie od tego, gdy będziemy organizowali wesele w plenerze, to warto po taki sięgnąć. Jego wybór oczywiście nie może być przypadkowy. Odpowiedni namiot weselny to taki, który będzie w stanie pomieścić wszystkich gości, a przy okazji zmieści się w wybranym przez nas miejscu.

Oczywiście musimy też zadbać o dostarczenie prądu w wybrane miejsce, bo bez niego ani DJ, ani też zespół weselny nie będzie w stanie pracować. Do tego pamiętajmy o wyborze odpowiednich dekoracji, czy zamówieniu cateringu, a wszystko przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.