Ślub na plaży – rewelacja nad Bałtykiem

Czy może istnieć bardziej magiczna chwila niż wypowiedziane „tak” w blasku zachodzącego słońca i przy szumie morza? Takie obrazki rozbudzają wyobraźnię i sprawiają, że wiele młodych par myśli o tym, aby zorganizować ceremonię ślubną na plaży. Nad Bałtykiem jest to coraz popularniejszy trend, a co za tym idzie, rośnie liczba miejsc oferujących nam taką ceremonię. O czym należy pamiętać decydując się na plenerowy ślub na plaży?

Jaki termin będzie najlepszy?

Biorąc pod uwagę, że pogoda nad Morzem Bałtyckim lubi płatać figle, najlepszymi miesiącami na ślub na plaży jest czerwiec, lipiec, sierpień. Okres wiosenny lub jesienny wiąże się już z większym ryzykiem opadów deszczu oraz niższych temperatur. Oczywiście możemy się zabezpieczyć na taką okoliczność, wynajmując specjalny namiot na ślub w plenerze. Wówczas nie musimy przejmować się niepewną aurą. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, namiot pozwoli przeprowadzić ceremonię, choć z pewnością nie będzie to ten sam klimat, co w pogodny dzień.

Kiedy można wziąć ślub na plaży?

Jeśli plaża należy do prywatnego zarządcy, a zatem hotelu, kurortu lub innego środka, wówczas wystarczy porozumieć się z właścicielem plaży. Coraz więcej hoteli ma zresztą w swojej ofercie organizację ślubu na plaży. Zaletą jest to, że takie ośrodki często są wyposażone w rozkładany namiot, który można wykorzystać w przypadku niekorzystnej aury. Jeśli natomiast chcemy zorganizować ślub na dzikiej plaży, wówczas należy uzyskać zgodę Urzędu Morskiego lub władz gminy. Taką ceremonię należy także przedyskutować w urzędzie stanu cywilnego.

Jakie rozwiązanie okaże się najlepsze?

Plenerowy ślub na plaży najlepiej jest zorganizować w hotelu lub ośrodku wyposażonym w prywatną plażę. W ten sposób zapewniamy sobie kompleksową organizację wydarzenia, catering, a także nocleg dla gości, którzy zdecydują się zostać na noc. Pamiętajmy, aby w pierwszej kolejności sprawdzić wolne terminy w ośrodku oraz jak najszybciej umówić termin ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego.