Ślub w plenerze w Trójmieście

Ślub w plenerze to idealny wybór dla tych par, które pragną przeżyć ceremonię na swój sposób. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród par z Trójmiasta i okolicy. Tylko gdzie właściwie zorganizować uroczystość? Jakie miejsca brać pod uwagę w Trójmieście i jak zmierzyć się z organizacją ślubu plenerowego? Podpowiadamy!

Ślub plenerowy  Trójmieście – gdzie zorganizować?

Trzeba przyznać, że w tej kwestii mamy dużo możliwości, ponieważ Trójmiasto ma wiele pięknych miejsc, które sprawdzą się na ślub w plenerze. Niewątpliwie jednym z ciekawszych pomysłów może okazać się ślub na plaży. Jedną z piękniejszych jest plaża w Jelitkowie, ponieważ jest czysta, piaszczysta i wyjątkowo biała.

Jeśli do tego pomyślimy o uroczystości nad samym ujściem Potoku Oliwskiego, to możemy być pewni, że zapewnimy sobie też piękną pamiątkę w postaci zdjęć. Oczywiście na całym Trójmieście nie brakuje też pięknych parków, terenów zielonych, czy miejsc, które zostały odpowiednio przystosowane do tego, by można było zorganizować ślub w plenerze, więc warto je sprawdzić.

Aby ograniczyć czas szukania, warto też wcześniej określić swoje preferencje co o samej stylistyki wesela, ponieważ wtedy skupimy się na miejscach, które będą z nią zgodne.

Ślub w plenerze – formalności

Równie ważne jest dopełnienie wszystkich formalności związane z zawarciem związku małżeńskiego na łonie natury. Przede wszystkim musimy pamiętać, że mamy pewne ograniczenia czasowe, ponieważ nad morzem warto organizować ślub w plenerze wyłącznie latem. Niestety również wtedy nie wiemy, czy aura nam dopisze, więc warto przygotować się na każdą ewentualność.

Dobrym wyborem może okazać się wynajęcie namiotu lub organizacją ślubu plenerowego w altanie. Nie możemy też zapomnieć o zgłoszeniu się do urzędu stanu cywilnego i wyrażeniu chęci zawarcia ślubu poza jego murami. Gdy już się tam udamy, warto podać interesujący nas termin oraz miejsce. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ślub plenerowy to koszt ponad tysiąca złotych.

Gdy uda się Wam zorganizować te niezwykłą ceremonię to warto pomyśleć o wynajęciu lokalnego specjalistę od udokumentowania wszystkiego na zdjęciach ślubnych. Profesjonalny fotograf ślubny Trójmiasto zapewni Wam piękną pamiątkę ze ślubu plenerowego.