Organizacja wesela w plenerze we Wrocławiu

Planując wesele, pragniemy, aby ten dzień był idealny. Dlatego coraz częściej odchodzimy od utartych schematów i myślimy o organizacji przyjęcia weselnego w plenerze. Jak przygotować taką uroczystość we Wrocławiu? Czy w naszym klimacie organizacja wesela w plenerze jest możliwa? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Organizacja przyjęcia weselnego w plenerze – czy to się uda we Wrocławiu?

Wrocław, podobnie zresztą jak i całe Dolnośląskie to region w Polsce, który daje nam ogromne możliwości pod względem organizacji wesela w plenerze. Do swojej dyspozycji mamy zamki, pałace, wyjątkowe parki krajobrazowe, przepiękne uzdrowiska i wiele więcej. Każde z tych miejsc jest jedyne w swoim rodzaju i sprawia, że nasza wyobraźnia zaczyna się pobudzać. Tylko czy faktycznie wesele w plenerze we Wrocławiu się uda? Na pewno plenerowe wesela kuszą swoim oryginalnym charakterem, ale musimy liczyć się z tym, że nakładają na nas pewne ograniczenia.

Przede wszystkim mówimy tutaj o dacie organizacji wesela, ponieważ we wczesnych miesiącach wiosennych, w późnych jesiennych, czy ogólnie zimową taka opcja najczęściej nie wchodzi w grę. Również latem pogoda potrafi płatać figle i ostatecznie zamiast imprezy skąpanej w słońcu, możemy zmagać się z deszczem. Jednak istnieją pewne sposoby na to, by i tak osiągnąć sukces, a to oznacza, że organizacja przyjęcia weselnego w plenerze we Wrocławiu jest możliwa.

Organizacja wesela plenerze we Wrocławiu i okolicach – jak zrobić to dobrze?

Przede wszystkim należy skupić się na miejscach, które nie będzie zbyt oddalone od kościoła lub urzędu stanu cywilnego, w którym bierzemy ślub, gdyż zbyt długi dojazd nie tylko jest męczący, ale również może być problematyczny i czasochłonny. Szkoda na to czasu, więc po prostu lepiej skupić się na tych miejscach, do których będziemy mieli blisko. Na terenie Wrocławia i okolic ich na pewno nie zabraknie, więc jedyne, co trzeba zrobić, to dobrze się rozejrzeć.

Na pewno organizacja wesela w plenerze zachęca do tego, by wynająć namiot lub nawet kilka, gdy ilość gości będzie spora. Do tego musimy pamiętać, by stawiać na miejsce, które da się podłączyć do elektryczności, ponieważ bez tego nie będziemy mieli ani oświetlenia, ani też muzyki. Dodatkowo warto też pomyśleć o wynajmie obsługi, ułożeniu menu, czy nawet o tym, by każdy miał dostęp do podstawowych wygód typu bieżąca woda, czy toaleta.

Pamiętaj – jeśli dopniesz wszystkie organizacyjne sprawy związane z weselem na zewnątrz to zatrudnij lokalnego profesjonalistę tj. fotograf ślubny z Wrocławia, który należycie upamiętni Wasze wesele pod chmurką.